Top
Saver Makina Paslanmaz İmalat Tesisat ve Otomasyon San. Tic. ve Ltd. Şti.
creaSLIT
Parçalar1. Hidrolik Döner Tabla

Hidrolik döner tabla ağır hizmet koşullarında kumaşın dönüş yönüne göre akışkan gücü ile kontrol edilir, 1700 mm çaptadır (isteğe göre 2000 mm çap dizayn edilebilir).

Yıkama ve Boya işlemlerinden sonra halat halindeki kumaşın sahip olduğu burukluk, büküm gibi yüzeysel form farklılıklarının giderilmesi işlemlerini kolaylaştırır.

Son derece sağlam konstrüktif bir yapıya sahip olup, yapı çeliği veya paslanmaz çelikten imal edilirler.

2. Ön Sıkma Ünitesi

Boyama ve yıkama işleminden sonra kumaşın içeriğindeki su miktarının düşürülmesi amaçları hattın giriş kısmına montajlandırılan bölümdür. Kauçuk kaplı silindirlerin sabitlenmiş olduğu, pnömatik körük ile istenen basıncın elde edildiği sisteme sahiptir.
Döner tabla sonrası de-twister girişinden önce J-BOX'ı üzerine montajlanmış haldedir.
Halat halindeki kumaşın düzenli olarak beslemesinin gerçekleştiği bölümdür.

3. Detwister

Otomatik de-twister; motorlu silindir, avare çıkrık ve dengeleyici switch sisteminden oluşan ünitedir. Kumaşın hareketi proximity switchler vasıtası ile sinyallerin dengeleyici duyargaya iletilmesi ve döner açıcı silindirler vasıtası ile sabitlebir. Tümüyle paslanmaz çelikten imal edilmiş, 3 fazlı asenkron motorun gücünü inverter vasıtası ile kayış-kasnak sistemine aktardığı bir yapı ile ekipmanlandırılmıştır. Bir merdivenli yapı üzerine oturtulmuş sabitleme şasesi ile yerine montajlanır. Halat haline burgulu gelen kumaşın açılmasını sağlar.

4. Kesme Sepeti

Kumaşın may çizgilerini fotosel yardımı ile takip ederek kesmek için konumlandırılmıştır. Bir el çarkı vasıtası ile dairesel sepet çapı 300mm'den 800mm'ye kadar arttırılabilir, böylece kumaşın yayılması kolaylaştırılır ve kalıcı atkı bozukluklarının önüne geçilmesi sağlanır.

E+L, may takip sensörü kumaş üzerindeki may çizgilerini tesbit eder ve sepet hareketine göre doğru kesme pozisyonunun ayarlanmasını sağlar.

5. Ortalayıcı Grubu

Proses esnasında kumaş üzerindeki gerilimin alınması ve merkezleme amaçlı dizayn edilmiş olup, kumaş ortalayıcı silindire montajlı tam boy sensör ile kumaşın pozisyonu belirlenir.

İçeriğinde; çekim silindirleri, avare silindirleri, kumaş ortalayıcı beşik, çiftçi açıcı, fotosel ve sensör grupları ile Potansiyometreli okuyucu silindirden oluşmuş gruptur.

Ayrıca çırpıcı ünitesinin de bağlı olduğu ana konstrüksiyondan oluşur.

6. Enzim ve Filtrasyon

Enzim teknesi, mevcut hatların basınçlı su ile yıkanarak enzimsel artıkların uzaklaştırıldığı ekonomik ve çevresel etkilerinin azaltıldığı bir ünitedir. Enzim işleminden sonra kumaşın temizlenmesi için dizayn edilmiştir.

Yıkama işleminden sonra enzim artıkları ile birlikte akışkan filtrasyon ünitesine alınarak enzimlerden arındırılır ve bir pompa vasıtası ile tekrar sisteme dahil edilir. Kesme ünitesinden sonra fular girişinden ise önce montajlanır.

7. Sıkma ve Emdirme

Fular Silindirleri Açık en sıkma silindirleri yıkama ve boyama proseslerinden sonra kulanılır. Grup tüp kesme makinasında ortalayıcı grubundan sonra ve sallama ünitesinden önce konumlandırılır. 2 çeşit sıkma silindiri olup ilki yüksek efektli sıkma, diğeri ise emdirme amaçlı kullanılır. Emdirme silindirleri kimyasal ürünlerin kumaş üzerine penetrasyonu için proseslenmiştir.

8. Çiftli Açıcı Sistemi

Kumaşın mükemmel şekilde düzgünce en tarafına yayılmasını sağlar.

Uygulama şeklinde ve kumaş üzerinde uygulanacak prosese göre farklı geniş aralıklı şekillerde sisteme adapte edilebilen tel sarımlı iki adet paslanmaz çelik silindirden oluşur.

Açısal oryantasyon bir el çarkı vasıtası ile değiştirilebilir. Uygulama manuel olarak gerçekleştirilir.

9. İstifleme Sistemi

Aktarma silindirleri ile kumaşın enine kumaş arabasına aktarılmasına imkan sağlar. Açıcı silindirlerin içinden geçen kumaş fulardan geçtikten sonra redüktör tahrikli çekim silindirlerinden geçerek alüminyum rolik silindirleri vasıtası ile makine içerisindeki döngüsünü kumal arabasına aktararak son bulur. Konstriksüyon paslanmaz veya diğer yaoı çelik türleri ile dış koruma gerçekleştirerek ekipmanlandırılabilir. Sallama genişliği (redüktör vasıtası ile) 600 mm ile 800 mm arasında ayarlanabilir. Motorize sistem hızı ise 5m/dk. ile 80m/dk. arasında seçim yapılabilir.

Teknik Bilgiler